Žiemos ritualai kūnui

AJURVEDASAVITERAPIJOSŽIEMA

12/6/2023

Kaip tamsųjį metą labai neužliūdėti,
kaip išjudinti kūną ir prasklaidyti nuovargį?

Žiemos energija lėtesnė, sunkesnė, išjudėti prireikia daugiau pastangų. Šiluma, šildantis judėjimas padeda palaikyti vidinę cirkuliaciją ir neapsunkti. Šaltuoju metų laiku imuosi visokių ritualų ir kūno palepinimų, žiemą turbūt dvigubai daugiau, nei paprastai. Savo įprastas ryto praktikas pastiprinu - kartą per savaitę stengiuosi nueiti bent vienai procedūrai (veidui ar kūnui) pas bičiulius kolegas, kartą per mėnesį keliauju į pirtį, o su vaikais čiuožykloje smagiai pradžiuginu ir savo vidinį vaiką :)

Dėmesys ir rūpestis savimi - geriausia profilaktika, gerina nuotaiką ir didina atsparumą.

Žiemą mes linkę daugiau prikaupti savyje, sulėtėti, šiek tiek apsunkti.. Norėdama išjudėti, imuosi iškrovos ar sriubos dienos, ar ricinos pusdienio, ir juos derinu su vonios ritualais namuose.

🔸🔶🔸

Nuostabus laikas vonios ritualams namuose

pasilepinti aromaterapine vonia su mineralais turtinga Epsom druska -> paskatins cirkuliaciją ir vidinius valymosi procesus, pagerins miego kokybę, prisotins magniu ir kitais naudingais mineralais.

puikiai odą suaktyvina išsitrynimas sausu šepečiu arba tapingas -> ir odos sušildymas ir limfos, kraujotakos išjudinimas; panašiai veikia ir kūno šveitikliai, daugiau dėmesio skirkime aplink sąnarius ir skausmingesnes vietas.

savimasažai kūnui su ajurvediniais, vaistažolėmis turtingais aliejais -> išvalys ir pamaitins odą, sušildys sąnarius ir pagerins energijos tėkmę visame kūne.

šaltajam metų laikui kūnui labai tinka juodųjų sezamų aliejus (jis turi savybę giliai įsiskverbti ir surinkti toksinus), sąnariams pamaitinti - nuostabus 'Mahanarayana' aliejus, jo sudėtyje net 56 augalai !

jei turite galimybių - padovanokite sau tikrą pirties ritualą. Ir sveikatina, ir išvalo, ir sušildo, paskatina gilų vidinį atsinaujinimą.

aromaterapija voniai
aromaterapija voniai
Po valymosi dienų - norisi ir toliau palaikyti tą lengvumo jausmą viduje.
Naudoju 👌 ajurvedines Triphala žoleles žarnyno ir vidinei švarai palaikyti,
👌 rytais išgeriu šilto vandens su naminiu obuolių actu (puikiausiai skaido riebaliukus ir šarmina organizmą, natūralūs fermentai virškinimui) arba gysločio skaidulomis,
👌 naudingos fermentuotos, raugintos daržovės ir gėrimai - natūralūs probiotikai žarnyno mikroflorai pagerinti.
sparkle tea
sparkle tea

Ajurvedinė abjanga

ABJANGA masažas su šiltais aliejais - tai tradicinis klasikinis indiškas masažas, pasižymintis unikaliu ilgalaikiu poveikiu visam organizmui.

Senovės Indijos šventraščiuose jis vadinamas jaunystės, grožio ir ilgaamžiškumo masažu.

Išvertus iš sanskrito kalbos, abjanga – “aliejaus įtrynimas”.

🔸🔶🔸

Labai tinkama vėsiuoju laiku, keičiantis metų laikams, kai jaučiame,

- kad darosi sunkiau susikaupti ties vienu dalyku, užbaigti ką pradėjome,

- kad atsiranda daugiau nekantrumo, skubos, nerimo, nemigos,

- kad išsausėjo kūno ir veido oda, plaukai.

🔸🔶🔸

ABJANGA suteikia mums naujos energijos,

giliai nuramina protą ir kūną, jos poveikis greitas ir veiksmingas:

naudinga tiems, kurie nori išvalyti organizmą nuo šlakų ir toksinų, atjauninti audinių ląsteles,

padės sumažinti galvos, sąnarių ir nugaros skausmus,

harmonizuoti viso organizmo veiklą, sumažinti streso, depresijos ir nuovargio krūvį.

prisotina kūną aliejingų medžiagų, tonizuoja kūną ir odos audinius, pamaitina išsausėjusią, sutrūkinėjusią odą.

labai tinka ir vaikams, imunitetui pastiprinti, emocijoms subalansuoti.

votive candle
votive candle
Galime pasidaryti Abjangą ir patys, namuose.
Tai viso kūno savimasažas su šiltu aliejumi, o jo ypatumas - kad atliekamas prieš dušą !

Aliejus, ypač naudingas tyras juodųjų sezamų - labai giliai įsigeria ir surenka toksinus ir kitas nereikalingas medžiagas. O kur dar odos pamaitinimas, sąnarių sutepimas, raumenų atpalaidavimas, vata došos (vidinio vėjo) nuraminimas.

Jausmas po abjangos labai geras - jautiesi gerokai palengvėjęs tiek fiziškai, tiek emociškai.

Rekomenduoju pabandykite, bent kartą per savaitę ar mėnesį - tam reikėtų skirti apie 30min laiko vonioje:) galima ir kasdien aliejuotis, bus tik į naudą ir sveikatą.

Jei jaučiame kūne daug nerimo ir vėjo - aliejumi tepamės kryptimi nuo širdies link pirštų galiukų - taip paskatiname juos "išeiti" iš kūno.

Ypatingą dėmesį skiriame sąnarių ištrynimui ir sušildymui, išsausėjusioms vietoms, pilvui, krūtinei, kaklui, rankoms, jei norime ir galvos odai, veidui ir plaukams.

Išsitepus labai tinka padaryti keletą aktyvesnių valomųjų pratimų ir keletą serijų gilaus kvėpavimo, pabūti su aliejumi bent 10-15 min.

O tada jau karštokas dušas aliejui nuplauti, bet jokių priemonių nenaudojame, kad pasiliktų odos švelnumas ir pamaitinimas.

Dar rekomenduoju 👌 šaltuoju tamsiuoju metu odos spalvai pagerinti iš vidaus - kartais rytais išgerti po gurkšnelį tyro šaltalankių aliejaus.

Jei norėtumei patirti ajurvedinę abjangą, ar pasitarti dėl savimasažo - parašyki man.

abjanga savimasažas
abjanga savimasažas

Citrusų aromaterapija žiemai

Nuostabaus pažadinančio kvapo, nuotaiką gerinančios spalvos, džiaugsmu pripildančio skonio - praskaidrinkime tamsiausias dienas citrusinių vaisių eteriniais aliejais ir juose sukaupta saulės energija!
✴️
Citrusiniai aliejai labai naudingi mūsų emocinei
sveikatai
>> atveria širdies centrą ir suteikia emocinę pusiausvyrą >> tonizuoja nervų sistemą, lengvina depresiją ir prasklaido blogą nuotaiką >> mažina nusivylimo jausmą >> gerina dėmesio koncentraciją ir atmintį >> suteikia pozityvios energijos.
✴️
Labai patinka ir tinka vaikams, ir visai šeimai.
Ypač šaltuoju ir tamsiuoju metų laiku.

Mielai patarsiu dėl saugaus aromaterapijos naudojimo namuose.