Iš vasaros į rudenį

Žemės elementas

Derliaus ir gausos metas

late summer
late summer

Mes ir vėl pereinamajame laike, kelionėje iš vasaros į rudenį

Rytų medicinoje tai išskiriamas kaip penktasis metų laikas - vėlyva vasara / ankstyvas ruduo. Tai derliaus nuėmimo, gausos, pilnatvės, pats spalvingiausias metuose.

Gan jautrus laikas yra bet kuris perėjimas į kitą metų laiką, o dabar gamta po didelių karščių mus atvėsino labai staiga - kūnas gavo staigų pokytį, nemažą stresą, pasirūpinkime juo labiau.

Pereinamuoju metu vyrauja Žemės elementas, skirtas sugrįžti į save, susijęs su skrandžiu ir blužnimi, virškinimu ir kūno centru.

Žemės elementui būdingas didelis rūpestingumas, pareigingumas, globojimas, aukojimasis dėl kitų. Svarbi tema šiam laikui, kad rūpestis kitais neužgožtų savų poreikių, tarp gausybės pareigų nepamiršti savęs.

Buvimas balanse ir savo centre - pati geriausia savęs tausojimo priemonė Įsižeminimo praktikų gali būti pačių įvairiausių - greičiausiai sugrąžins į save gilus, ramus kvėpavimas - tuo pačiu ir pagerins virškinimo tėkmę; pratimai tvirtai stovint ant žemės; balansavimo ir pusiausvyros pratimai; akcentuojant kūno centrą, ten kur virškinimo organai.

Svarbu dabar labai savęs nespausti ir neskubinti - rugsėjis atsineša su savimi ne tik derliaus gausą, bet ir naują ritmą, šūsnį darbų ir daug įvairiausių pareigų. Ir visomis spalvomis pasipuošusią gamtą.

late summer
late summer

Geras virškinimas

Naudingas dabar geltonos / oranžinės spalvos sezoninis maistas, gausus daržovių pasirinkimas, saldus skonis. Geltona spalva harmonizuojančiai veikia visą mūsų virškinimo sistemą, ypač tinka skrandžiui nuraminti.

Geram virškinimui - tiek fiziniam, tiek emociniam - padeda džiaugsmas maistu, pasimėgavimas neskubant, ir taip daug geresnis maistinių medžiagų įsisavinimas.

Skrandžio ir blužnies laikas yra ryte nuo 7 iki 11 val. Tai laikas sotiems pusryčiams ir maistinėms medžiagoms įsisavinti.

Virškinimą pagerins, ir neleis kauptis gleivėms prieskoniai ar jų arbatos - kardamonas, imbieras, pankoliai, pipirmėtė; blužniai naudinga gerti kiaulpienės, cikorijos, gvazdikėliais skanintus gėrimus. Ramunėlių arbata švelniai stimuliuoja skrandį ir ramina nervų sistemą. Šaltas ir neapdorotas maistas kenkia blužniai, formuoja drėgmę ir gleives.

Prisitaikymui prie naujo ritmo naudinga labiau pasirūpinti žarnynu - pavartoti daugiau skaidulų, triphalos, maltų sėklų, švelniai valančiai veikia kepti obuoliai, kriaušės ar slyvos su cinamonu. Mažiau apkraukime save pienu ir miltiniais produktais, vėstant orams pradedame daugiau vartoti baltymų, šildančio maisto, pamažu stiprinamės žiemai.

#comfortingfood #earthelement #withseason #harvesting

field of wheat
field of wheat
orange carrot juice
orange carrot juice
pumpkin soup
pumpkin soup

Žemės elementas

Tarp penkių elementų ir visų metų laikų - Žemė yra visa ko centre.

⚙︎ ⚙︎ ⚙︎

Žemė - visų elementų motina.

Derlinga, drėgna, stabili, tvirta,

apgaubia visus rūpesčiu, maistu ir saugumu.

earth element
earth element

Kai esame savo centre - tarp vidinio ir išorinio pasaulio, tarp kairės ir dešinės kūno pusės, tarp proto ir jausmų, tarp žemės ir dangaus - esame balanse, ryšyje su savimi ir harmonijoje su aplinka.

◆❖◆

Tiek stiprybės, tiek ramybės šaltinis - yra mūsų viduje.

grounding
grounding

Qigong judesio meditacija labai švelniai padeda sugrįžti į save.

✴︎✴︎✴︎

Grounding in light

Grounding in peace

Grounding in love

hands touch
hands touch