Ruduo kviečia
nusimesti senus lapus
ir atsinaujinti
Ruduo palaiko mūsų gebėjimą paleisti ir eiti su tėkme pirmyn.
Kartu su gamta, tai labai geras laikas paleisti susikaupusias emocijas, atleisti senas nuoskaudas, išvalyti namų erdves, nuraminti mintis ir pastiprinti dvasią.︎
Rudens energija - Metalo elementas
Plaučiai ir storasis žarnynas - rudenį jautresni organai. Imuninė sistema jautresnė besikeičiantiems orams, nuotaikoms, rudenio patogeninis faktorius yra sausumas - tiek aplinkoje, tiek viduje.
Plaučiai - tai mūsų kvėpavimas, imunitetas, atsparumas. Plaučių veikla pasireiškia per odą, balsą, kvėpavimą, nosį - jų būklė parodo, kiek sveiki ir harmoningi plaučiai.
Storasis žarnynas - naudingų medžiagų įsisavinimas, metabolizmas ir šalinimo procesai, tėkmę išjudina gilus kvėpavimas, žarnyno veikla kūne atsispindi per uoslę, gerklę ir sinusus.
Kad palaikyti šiuos organus sveikus ir atsparius - daugiau dėmesio skiriame aktyvesnėms, valomosioms, išjudinančioms praktikoms - fiziškai, emociškai, dvasiškai.
Sveiki plaučiai - sveika, švytinti, drėgna oda.
Užsikimšęs žarnynas, nusilpusi plaučių energija per ilgesnį laiką pasireiškia išsausėjusia oda, plaukais, apsunkintu kvėpavimu, sinusitu ir gerklės ligomis, sezoninėmis alergijomis, bronchitu, vidurių užkietėjimu, dehidratacija.
Visos gyvybinės sistemos, organai ir audiniai priklauso nuo plaučių veiklos, dėl deguonies ir drėgmės paskirstymo. Energiją, paėmę iš oro ir maisto, plaučiai paskirsto po visą organizmą, ten, kur labiausiai reikia.
Gilus kvėpavimas padeda išjudinti užsistovėjusią energiją, toksinus, paskatina vidinius valymosi ir įsisavinimo procesus.
Įkvepiam šviežios energijos, giliai iškvepiam - lengvai paleidžiame iš savęs tai, kas mums nebereikalinga.
Rudens emocijose gali atsirasti daugiau liūdesio, verkšlenimo, sielvarto - tai Metalo elemento išraiška. Emociškai, kartu su kvėpavimu ar judesiu, galime pabandyti transformuoti šias emocijas į drąsą ir įkvėpimą.
Drąsą gyventi dabartyje,
paleidus praeitį ir neprisirišant prie ateities lūkesčių.
Kai vidinis Metalo elementas silpnas - emocijos liūdnos, gali būti net depresyvios.
Kai perteklius - žmogus gali tapti nelankstus, kontroliuojantis, kategoriškas, teisiantis, netolerantiškas, sustingęs, kartais net žiaurus tiek aplinkiniams, tiek sau..
Subalansuotas Metalo elemento Žmogus
organizuotas, tvirtas karys, įžvalgus, drąsus ir pasiruošęs veikti.
Metalo asmenybės natūraliai labai elegantiškos, vertina grožį, tvarką, linkę į tobulumą ir rafinuotumą. Mėgsta bendravimą - intelektualius, gilius, prasmingus pokalbius, yra gurmanai visomis prasmėmis.
Mes dažniausiai turime visų šių savybių savyje, o pasijuntame išsibalansavę, kai priešinamės gyvenimo tėkmei, kai mums labai sunku paleisti, įvairios netektys ir pokyčiai, įvykiai ne pagal mūsų sugalvotą planą ir lūkesčius.
Prieštaravimai viduje, didelė kontrolė - jeigu pastovūs ir ilgalaikiai, gali pasireikšti plaučių ir storojo žarnyno negalavimais, sezoninėmis alergijomis, peršalimais, nuotaikų kaita.
Kas gali suminkštinti metalą?
Švelnumas, jaukumas, atidumas sau ir kitam. Geras palaikantis žodis, švelnus apkabinimas. Pasistengti mažiau viską kritikuoti, labiau save ir kitus palaikyti, paieškoti pozityvių dalykų kasdienybėje, kažkuo save pradžiuginti.
Rudenį mus šildo
Aktyvesnis judėjimas, šiltas sotus maistas, vonios ir pirties ritualai, jaukūs vakarai.
Tamsesnis metas atneša daugiau ramybės, poilsio, laiko Sau.
Koks maistas tinkamiausias vėlyvą rudenį?
Pyragai, pasakos, šildančios arbatos, jaukumu kvepiantys namai
Šilti, maistingi, sotūs troškiniai ir sriubos iš sezoninių daržovių, nesmulkinti grūdai.
Obuoliai, kriaušės, vynuogės - puikūs plaučių ir žarnyno stimuliatoriai; kepti vaisiai ir pyragai, obuolienės ar moliūgienės gardžiai pakvepins namus.
Žarnynas kemšasi, kai mažiau judame ir valgome per daug pieno produktų, baltų miltų ir mėsos. Virškinimo organams labai naudingos išeiginės dienos (iškrovos ar ricinos), kad pailsėtų ir atsinaujintų.
Pasirūpinkime žarnyno sveikata ir švelniu jo valymu kasdien - naudingos skaidulos (gyslotis, įvairios maltos sėklos) ir gerosios bakterijos, jų gausu raugintose, fermentuotose daržovėse, rytais galime išgerti šilto vandens su natūraliu obuolių actu ir trupučiu medaus (gerai pažadina virškinimo organus). Dienos eigoje pagukšnoti tiesiog karšto vandens.
Labai palanku maisto gamyboje vartoti daugiau aštresnių prieskonių - imbiero, ciberžolės, česnako, juodųjų pipirų, kardamono, cinamono - tai padės maistui geriau susivirškinti, pastimuliuos virškinimo ugnį, mažiau gaminsis gleivių ir toksinų. Nepadauginti aštrumo tiems, kas ir taip turi labai daug ugnies savyje.
Košes pagardinkime maltomis sėklomis (sezamų, saulėgrąžų, moliūgų, linų sėmenų - jose daug mikroelementų) su šaukštu alyvuogių aliejaus.
Arbatžolės, stimuliuojančios žarnyną ir plaučius - saldymedis, šalpusnis, tūbė, prieskoniniai augalai, ypač imbieras, cinamonas.
Nuostabus laikas vonios ir pirties ritualams
Šaltuoju metu taip gera save apgaubti šildančiais aliejais, aromaterapinėmis voniomis, šveitikliais ir kaukėmis kūnui, veidui, plaukams ...
✴️ bent kartą per savaitę pasilepinti aromaterapine vonia su naudingomis Epsom ar jūros druskomis - tokia vonia paskatins cirkuliaciją ir vidinius valymosi procesus, pagerins miego kokybę, prisotins magniu ir kitais naudingais mineralais. Jei jaučiate raumenų skausmą ir nuovargį - tokioje vonioje galite pagulėti ir dažniau, ar pamirkyti kojas druskingame vandenyje iki kelių - irgi labai gerai!
✴️ puikiai odą suaktyvina išsitrynimas sausu šepečiu, odos sušildymas ir limfos / kraujotakos išjudinimas; panašiai veikia ir kūno pilingas - daugiau dėmesio skirkime sušildyti aplink sąnarius ir skausmingesnėms vietoms.
✴️ PIRTIES ritualai taip pat labai vertingi šaltuoju metų laiku, bent kartą per mėnesį. Kaitinimosi procedūros giliai valo organizmą - su prakaitavimu valosi inkstai ir kepenys, greitėja medžiagų apykaita, per odą pasišalina susikaupę toksinai, valosi kvėpavimo takai, gerai sušyla ir atsipalaiduoja sąnariai ir raumenys, pagerėja kraujotaka, stipriname savo imuninę sistemą ir atsparumą nuo peršalimų. Po pirties miegas būna gilus ir ramus, oda labai švelni ir švari. Tinka visai šeimai.
Palepinkime save - kūnas bus laimingas ir dėkingas ...
✴️ savimasažai (ar masažai) kūnui su ajurvediniais, vaistažolėmis turtingais aliejais - išvalys ir pamaitins odą, audinius, sušildys ir pamaitins sąnarius ir pagerins energijos tėkmę visame kūne.
✴️ šaltajam metų laikui kūnui labai tinka juodųjų sezamų aliejus (jis turi savybę ypač giliai įsiskverbti ir surinkti toksinus), sąnariams - nuostabus 'Mahanarayana' aliejus, jo sudėtyje net 56 augalai !
✴️ ar žinai, kad tepamas skystas magnis per odą įsisavina daug geriau ir papildo organizmą šiuo būtinu mineralu širdies ir nervų sistemos sveikatai, saldžiam miegui ir nuovargiui sumažinti.
✴️ šildantys, raminantys, kvėpavimą gerinantys, plaučius stiprinantys aromatiniai aliejai, gerai apsaugos mus ir vaikus nuo virusų ir infekcijų.
❁❁❁