P a v a s a r i s

medžio elementas

atsinaujinimas - bundanti gamta
green leaves on brown tree branch during daytime
green leaves on brown tree branch during daytime

Bundanti gamta - didelis įkvėpimo ir atsinaujinimo šaltinis

Gyvybinė energija gamtoje dabar greičiausiai auga per visus metus, pakylėja ir mus - naujoms idėjoms, kūrybiškumui, augimui ir plėtrai.

Laikas nusimesti sunkų žiemos rūbą, paleisti įsisenėjusias mintis, pakviesti į savo vidinį gyvenimą daugiau šviesos - lengvumo - gaivumo - švelnumo.

pavasaris
pavasaris

Pavasarį jautresni organai - kepenys ir tulžies pūslė.

Kartu su augančia energija pasireiškia mūsų kūrybiškumas, didelis aktyvumas ir užsidegimas daug nuveikti. Galime būti labai emociški, patirti ir daug streso, įtampos. Pavasario susijusi emocija - pykčio, labai galinga emocija, kurią geriau pabandyti transformuoti į kūrybinę ar fizinę veiklą ar senų stalčių sutvarkymą.

Pavasario organų veikla atsispindi kūne - akyse, naguose, nervų sistemoje, kūno lankstume - sausgyslės ir raiščiai, sąnariai.

Išorinis stresas sukelia vidinį stresą ir disbalansą. Tą greitai pajuntame - pečių įtampa, dažni galvos skausmai, migrenos, sujautrėjusios paraudusios akys, lūžinėjantys trapūs nagai, sezoninės alergijos ir hormoniniai sutrikimai. Tai vis rodo, kad nespėjame pailsėti, atsistatyti, vidiniai organai nespėja išsivalyti, atsinaujinti.

Kai darosi sunku sustoti dirbti, nesusitvarkome su emocijomis, nerimu, sutrinka miegas - laikas pasiplanuoti keletą laisvų dienų ar bent valandų. Pusiausvyroje ir harmonijoje mūsų sėkmė ir resursai.

green trees on brown soil
green trees on brown soil

Pavasario elementas - Medis
Jis gali būti tvirtas stiprus kaip ąžuolas, ar lankstus kaip bambukas.

Kūno lankstumas - tai ir proto lankstumas, lankstumas mūsų minčių, požiūrio, gebėjimo lanksčiai reaguoti ir prisitaikyti.

Kūno lankstumą didiname pamažu įvairiais tempimo pratimais, gerai sušildome ir išjudiname sausgysles, raiščius, sąnarius, naudingi sukiniai per liemenį, ypač kūno šonų ištempimai (pagal meridianų eigą).

Pečių juostos, galvos srities ir veido atpalaidavimas - nuostabūs tonikai nervų sistemai, gerai energijos tėkmei ir visam organizmui harmonizuoti.
white flower in tilt shift lens
white flower in tilt shift lens

Žalia spalva aplinkoje ir maiste

Pasisemti ramybės iš bundančios gamtos - tikra atgaiva ir geriausias vaistas visam organizmui, ypač nervų sistemai ir akims.

Sveika pavasario mityba - šviežios daržovės, daug žalios spalvos, daigai ir pirmieji žalumynai, žalieji kokteiliai ir sultys, garintas maistas, žuvis. Svarbu, kad mityboje vyrautų šarminis maistas.

Kraują ir kepenis gerai valo kartumynai - kiaulpienė, kalendra, pelynas, triphala. Ankstyvą pavasarį naudinga gerti citrinų vandenį, obuolių sultis ar obuolių actą.

Organizmas turi galių pats išsivalyti ir atsinaujinti - tik turime tam suteikti laiko, bent pusdienį ar dieną padaryti iškrovos dieną, valgyti tik labai gerai išalkus, mažiau vartoti, ypač vakarais - miltų, cukraus, pieno produktų.

Įsiklausykime į save - koks maistas mus geriausiai veikia, kada jaučiamės geriausiai.

Mes puikiai galime pasisemti jėgų ir energijos ne tik iš maisto, bet daug labiau - iš mylimos ir daug džiaugsmo suteikiančios veiklos.

sliced broccoli and cucumber on plate with gray stainless steel fork near green bell pepper, snowpea, and avocado fruit
sliced broccoli and cucumber on plate with gray stainless steel fork near green bell pepper, snowpea, and avocado fruit

Švelnumas Sau

švelnus rūpestis ir dėmesys savo kūnui, savo mintims, savo jausmams, žodžiams.

Būdami švelnūs sau, būsime švelnesni ir kitiems

kindness
kindness
healing mindhealing mind